Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW biały

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 1 476,00 zł 1 999,00 zł 1476.00
quantity szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: SHARP
Kod produktu: D949-82874

Opis

Nowy inteligentny oczyszczacz powietrza z innowacyjną technologią Plasmacluster Ion HD (7000 klastrów jonowych / cm3) oraz funkcją inteligentnego nawilżania. Dzięki czujnikom kurzu oraz nieprzyjemnego zapachu automatycznie dobiera właściwy program oczyszczania.

Sekcja nawilżania wykorzystuje czujniki wilgotności oraz temperatury, dzięki czemu urządzenie samo zapewnia optymalne nawilżenie powietrza uwzględniając przy tym aktualną temperaturę. Urządzenie Sharp oferuje możliwość monitorowania czystości i wilgotności powietrza. Dzięki jonom Plasmacluster HD skutecznie usuwa szkodliwe drobnoustroje i alergeny nie tylko z powietrza, ale również z trudno dostępnych zakamarków, w tym ścian, mebli i tkanin.

Opracowana przez inżynierów unikalna technologia Plasmacluster wykorzystuje proces jonizacji gazu do wytworzenia i wyemitowania jonów ujemnych oraz dodatnich, które znajdują się w czystym powietrzu, np. w górach. Taka technologia, w połączeniu z filtracją opartą o filtr Hepa oraz węglowy umożliwia zneutralizowanie alergenów, roztoczy, dymu papierosowego, zarodników grzybów pleśniowych, wirusów, bakterii a także pyłków roślin i zapachów. Wprowadzenie do powietrza jonów ujemnych przyczynia się także do zmniejszenia zjawiska tzw. elektrostatyczności w pomieszczeniach. Ponadto jony Plasmacluster mogą wnikać w trudno dostępne miejsce jak meble, zasłony, dywany i unieszkodliwiać w nich alergeny. Są też bezpieczne dla zdrowia.

Jony Plasmacluster wygenerowane przez oczyszczacz powietrza Sharp w kontakcie z powietrzem w pomieszczeniu otaczają np. zarodniki pleśni, następnie niszczą ich ścianę komórkową na drodze reakcji grup OH (rodników hydroksylowych) będących reaktywnymi substancjami chemicznymi. To unieszkodliwia je całkowicie. Podobnie oczyszczacz powietrza Sharp eliminuje dym papierosowy. Głównymi wyczuwalnymi składnikami dymu papierosowego są tlenek azotu, styren i kwas octowy. Jony Plasmacluster otaczają te substancje i przekształcają się w rodniki hydroksylowe OH, wysoce reaktywne chemicznie. Rodniki te przyśpieszają reakcje chemiczne doprowadzając do rozpadu substancji toksycznych do nieszkodliwych cząsteczek. I tak np. z tlenu azotu powstaje cząsteczka azotu i para wodna - są one całkowicie nieszkodliwe.

 

Producent Sharp
Poziom hałasu 23-47 dB
Powierzchnia oczyszczania 26 m2
Wydajność oczyszczania do 216 m3/h
Funkcja nawilżania tak
Wydajność nawilżania do 440 ml/h
Pojemność zbiornika 2 l
Zasilanie 220-240 V / 50/60 Hz
Zużycie energii 5-25 W
Wymiary 39.9 x 23 x 61.5 cm
Waga 11 kg

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl